Odszkodowania, w tym odszkodowania komunikacyjne | Toruń

Fiat iusticia, ruat caelum

Sprawiedliwości musi się stać zadość, choćby niebo miało runąć

slogan corner left slogan corner top slogan corner bottom slogan corner right

Odszkodowania

 

Sprawy odszkodowawcze

 • W codziennym życiu każdy z nas styka się osobiście tak z ubezpieczeniami majątku jak i życia bądź zdrowia. Zawieramy je zarówno w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, jak i sprawami życia prywatnego.
 • W sytuacji wystąpienia szkody stajemy wobec konieczności zetknięcia się z rozbudowaną machiną ubezpieczeniową zajmującą się tzw. likwidacją szkód, czyli oceną zdarzenia oraz wyliczeniem i wypłatą należnego odszkodowania (bądź odmową - w razie uznania braku podstaw do wypłaty).
 • Niestety, wielokrotnie Zakład Ubezpieczeń przedłuża ponad wszelką miarę ustawowo określone procedury odszkodowawcze, bądź w rezultacie ich przeprowadzenia, odmawia wypłaty obiektywnie należnego świadczenia.
 • W takich właśnie wypadkach sprawę należy przekazać fachowemu pełnomocnikowi, jakim jest radca prawny bądź adwokat. Zdecydowanie przyspiesza to bieg sprawy, jak również daje gwarancję profesjonalnej obsługi.

 

Konkurencyjne stawki

Wbrew stereotypom, radcowie prawni bądź adwokaci co do zasady nie pobierają wygórowanych wynagrodzeń za prowadzenie tego typu spraw. Stosują również, jak się wydaje, bardziej przejrzyste zasady rozliczania się  z klientem niż to ma miejsce w wypadku innych działających na rynku podmiotów oferujących tzw. usługi odszkodowawcze.

 • W wypadku, gdy postępowanie przedsądowe prowadzone z ubezpieczycielem nie przynosi satysfakcjonującego nas rezultatu, jedyną możliwą drogą dochodzenia słusznych roszczeń pozostaje złożenie sądowego pozwu o zapłatę.
 • Tylko radca prawny i adwokat w świetle obowiązujących regulacji prawnych mają pełne uprawnienia do reprezentowania klientów przed sądem powszechnym.

 

Kancelaria radcy prawnego AUCTOR JS Jacek Szok oferuje w nadmienionym zakresie:

 • profesjonalną ocenę okoliczności zdarzenia oraz pomoc w zbieraniu dokumentacji dowodowej,
 • aktywne działanie zmierzające do jak najszybszego zamknięcia postępowania i doprowadzenia do wypłaty odszkodowania,
 • aktywne reprezentowanie klienta przed jednostkami organizacyjnymi Zakładów Ubezpieczeń
 • w ramach procedur odwoławczych w toku postępowania związanego z likwidacją szkody,
 • reprezentowanie klienta w postępowaniu sądowym we wszystkich instancjach w charakterze pełnomocnika procesowego.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą toruńskiej kancelarii prawnej AUCTOR JS, która oprócz spraw odszkodowawczych zajmuje się pomocą prawną w zakresie doradztwa z zakresu prawa cywilnego i karnego, a także windykacji należności. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej, zachęcamy do kontaktu.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej, zachęcamy do kontaktu.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.auctorjs.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.